به زود وب خوش آمدید

Yoast SEO و All in One SEO ، کدام یک برای سئوی وردپرس مناسب تر است؟

مدیر سایت مدیر سایت
۳۱ خرداد ۱۳۹۹
۰
3208
Yoast SEO و All in One SEO ، کدام یک برای سئوی وردپرس مناسب تر است؟

کسانی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار کرده باشند حتما با افزونه های Yoast SEO و All in One SEO برخورد کرده اند. این دو افزونه از بهترین ها در قسمت بهینه سازی می باشند و امکانات فوق العاده ای در اختیار کاربران خود قرار می دهند. اما بسیاری از کاربران بین این دو افزونه دچار شک و تردید می شوند که کدام یک را انتخاب کنند؟ کدام یک بهتر است؟

افزونه Yoast SEO یک ابزار کمکی برای سئو سایت است و به راحتی می توان با نصب این افزونه سئو سایت خود را بهینه نمود. این افزونه در سال ۲۰۱۰ معرفی و عرضه شد و در کمترین زمان توانست به رقیب جدی All in One تبدیل شود.
افزونه All in One در سال ۲۰۰۷ و سه سال قبل از Yoast متولد شد و خیلی زود خود را به عنوان یکی از بهترین افزونه های وردپرس معرفی کرد. براساس آمار ارائه شده ماهانه بیش از یک میلیون کاربر فعال از این افزونه استفاده می کنند.

فرآیند بهینه سازی در Yoast SEO

افزونه Yoast SEO دارای ابزاری برای آنالیز قدرتمند محتوا می باشد که به هر برگه و نوشته در سایت تعلق می گیرد. زمانی که محتوایی را ایجاد می کنید اگر کمی اسکرول کنید با جعبه ای رو به رو می شوید که مختص افزونه Yoast SEO می باشد. این جعبه شامل کلمه کلیدی، توضیحات متا و سایر موارد مهم است که همه ی ما آن را دیده ایم.

فرآیند بهینه سازی در All in One SEO

افزونه All in One SEO نیز دارای باکسی مشابه جهت بهینه سازی محتوای مورد نظر است. برخلاف افزونه yoast seo جعبه ابزار مربوط به آن بسیار ساده است. شما به راحتی می توانید عنوان و توضیحات متا را وارد کنید اما به مانند افزونه yoast محتوای شما را به طور کامل مورد آنالیز قرار نمی دهد.

All in One SEO دارای ابزارهایی است که به شما امکان کنترل ایندکس شدن مطالب در موتورهای جستجو را می دهد و شما می توانید در صورت تمایل آن را غیر فعال کنید. شما می توانید ابزارهای اضافی All in One SEO را از بخش “مدیریت ویژگی ها” اضافه کنید.

بررسی ابزارها و ویژگی ها در Yoast SEO

افزونه ی Yoast SEO با خود تمامی ویژگی ها را نصب می کند و فقط کافیست آنها طبق دستورالعمل تنظیم شوند. برخی از این ابزارها عبارت است از:

نقشه سایت XML
بخش های ناوبری
بخش متا تگ ها
درون ریزی اطلاعات webmaster tools
ساخت robots.txt و .htaccess
درون ریزی و برون بری اطلاعات سئو

بررسی ابزارها و ویژگی ها در All in One SEO

افزونه All in One SEO دارای ویژگی های فراوانی است اما به صورت پیش فرض فعال نیستند. برای اینکه ویژگی ها را فعال کنید باید از بخش مدیریت ویژگی ها این کار را انجام دهید. موارد زیر را می توانید فعال کنید:

  • نقشه ی سایت XML
  • Robots.txt
  • ویرایشگر فایل
  • بلاکر ربات های مخرب
  • متاتگ ها
  • درون ریزی و برون بری اطلاعات سئو
  • مدیریت عملکردها

بررسی پشتیبانی افزونه Yoast SEO

در واقع نسخه ی رایگان Yoast SEO پشتیبانی ندارد و شما باید با اطلاعات موجود با آن کار کنید. در واقع می توان گفت گارانتی برای نسخه ی رایگان آن موجود نیست! اما اگر قصد دارید از نسخه ی پرمیوم استفاده کنید با اطمینان به شما می گوییم که می توانید از پشتیبانی منظم استفاده کنید.

بررسی پشتیبانی افزونه All in One SEO

نسخه ی رایگان این افزونه نیز دارای پشتیبانی نیست و دقیقا مانند یواست سئو می باشد .

نتیجه گیری

۱. هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO تنظیمات ساده ای برای بهینه سازی دارند. All in One SEO دارای ابزارهایی است که می توان در صورت لزوم آن را به راحتی اضافه کرد اما Yoast SEO هر آنچه مورد نیاز بهینه سازی است را در خود دارد و اضافه کرده است. پس در نتیجه در این بخش برنده ی افزونه کاربردی Yoast SEO می باشد.

۲. هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO دارای ویزگی های یکسانی هستند اما افزونه All in One SEO برای بخش ناوبری و اطلاعات گوگل امکانی ندارد. هر چند این دو مورد را نمی توان عامل لازمی در نظر گرفت.

۳. هر دو افزونه برای بخش بهینه سازی سایت گزینه های حرفه ای و خوبی هستند اما هر کدام مزیت ها و معایبی دارند که می توانید با مقایسه ای که انجام دادیم یکی را انتخاب کنید. از اینکه بخواهید هر دو افزونه را با هم استفاده کنید جالب نیست و در بعضی قسمت ها ممکن است تداخلاتی پیش آید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *