به زود وب خوش آمدید

آموزش استفاده از Address Importer در سی پنل

مدیر سایت مدیر سایت
۷ بهمن ۱۳۹۹
۰
14710
آموزش استفاده از Address Importer در سی پنل

ایجاد یک آدرس ایمیل به خودی خود روشی نسبتاً ساده است. با این حال ، اگر آدرس های ایمیل زیادی را در نظر داشته باشید به یک دامنه جدید منتقل می کنید ، واقعاً می تواند یک کار ترسناک باشد. خوشحال خواهید شد که بشنوید که یک روش سریع برای انجام آن با cPanel وجود دارد،که می توانید به صورت کلی تمامی آدرس میل های هاست را انتقال دهید به هاست دیگر و یا حتی در دامنه دیگر نیز امکان پذیر می باشد. پس آموزش استفاده از Address Importer در سی پنل را کامل بخوانید.

با گزینه Address Importer که در هاست سی پنل وجود دارد این امر امکان پذیر می باشد.آموزش استفاده از Address Importer در سی پنل هاست لینوکس را در این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد.جهت دسترسی به این گزینه از قبل خرید هاست را می بایست انجام داده باشید،لازم به ذکر است در سرویس هاست لینوکس می توانید از مزایای کنترل پنل سی پنل بهره مند شوید.

قبل از ایمپورت کردن آدرس های ایمیل یا ایمیل فوروارد ، باید مطمئن شوید که فایل شما با فرمت cPanel همخوانی داشته باشد و سی پنل آن را پشتیبانی بکند. برای وارد کردن دیتا می توانید از نرم افزار Microsoft® Excel® یا پسوند xls. و یا csv. استفاده کنید.

 

اگر از فایل با پسوند CSV. استفاده می کنید،هاست سی پنل از دیتاهای ذیل پشتیبانی می کند:

  • E-mail address or username
  • Password
  • Domain
  • Mailbox quota (megabytes)

به عنوان مثال ، ممکن است در یک فایل CSV یک خط داشته باشید که به صورت ذیل باشد:

support,FhW$^A1{g,zoodweb.com,50

در این خط suuport یوزرنیم می باشد.FhW$^A1 پسورد ، zoodweb.com نام دامنه و ۵۰ حجم ایمیل شما می باشد.


نیازی به استفاده از همه آن فیلدها که در بالا اشاره شد نمی باشد. تنها قسمت مورد نیاز e-mail address (username) است. اگر رمزهای عبور خود را مشخص نکنید ، cPanel به طور خودکار رمزهای عبور تصادفی و قوی برای شما ایجاد می کند.

آموزش استفاده از Address Importer در سی پنل و هاست لینوکس

۱. در ابتدا می بایست وارد کنترل پنل هاست شود،جهت اموزش به مقاله نحوه ورود به Cpanel مراجعه نمائید.پس از ورود به کنترل پنل هاست از قسمت “Email” گزینه “Address Importer” را انتخاب نمائید.

 Address Importer چیست چگونه در سی پنل استفاده می شود؟

۲. حال در این صفحه می بایست با داشتن فایل جهت import ایمیل های هاست اقدام نمائید،مراحل به ترتیب در ذیل توضیح داده شده است.

Step 1: در صورتی که مدنظر دارید یوزرهای ایمیل را ایمپورت نمائید می بایست گزینه “E-mail Accounts” را انتخاب کنید.
در صورتی که فقط لیست ایمیل فوروارد را مدنظر دارید گزینه “Forwarders” را انتخاب نمائید.

 

Step 2: جهت ایمپورت ایمیل ها می بایست فایل آن را با پسوند CSV حتما در اختیار داشته باشید،پس از انتخاب “Choose File” می بایست مسیری که فایل در سیستم شما قرار دارد را جهت آپلود وارد کنید.سپس جهت فعال شدن مرحله ۳ می بایست بر روی گزینه “Next” کلیک نمائید.

 

Step 3 : در این قسمت پیش فرض معمولا ویرگول یا همان “Comma (,)” می باشد.
اگر می خواهید سی پنل ردیف اول داده های فایل شما را نادیده بگیرد ، کادر “Treat first row as column headers” را انتخاب کنید.

 

جهت اعمال می بایست بر روی “Next” کلیک نمائید.

 Address Importer چیست؟ و کاربرد آن در سی پنل

۳. در این صفحه لیستی که در فایل شما وجود داشته است در این قسمت نمایش می دهد،لیست ایمیل آدرس ها و اگر پسورد هم داخل آن فایل باشد به شما نمایش خواهد،در مرحله Step 2 در کادر “Domain” نام مورد نظر را انتخاب کرده و سپس جهت اعمال بر روی گزینه “Next” کلیک نمائید.

 Address Importer و نحوه تنظیم آن در سی پنل

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *