به زود وب خوش آمدید

ایجاد Cron Jobs در cPanel

مدیر سایت مدیر سایت
۵ مهر ۱۳۹۹
۰
8931
ایجاد Cron Jobs در  cPanel

ایجاد Cron Jobs در cPanel : کرون جاب(Cron jobs) کارهایی برنامه ریزی شده است که سیستم در زمان یا فواصل از پیش تعیین شده اجرا می کند. به طور معمول ، یک cron job شامل یک سری کارهای ساده است که سیستم از روی یک فایل اسکریپت اجرا می کند.به عنوان مثال ، اگر می خواهید هر شش ساعت از یک فایل بکاپ تهیه کنید ، می توانید با استفاده از ویژگی cron jobs cPanel این کار را به راحتی تنظیم کنید.


هنگام برنامه ریزی cron jobs احتیاط کنید. پیشنهاد می کنیم که  زمان کافی بین cron jobs بگذارید. اگر cron جدیدی که ایجاد می کنید فاصله زمانی مناسب نسبت به cron job قبلی نداشته باشد،cron قبلی قبل از تکمیل مجبور می شود سراغ cron بعدی برود.

جهت آشنایی بیشتر با Cpanel میتوانید هاست پایتون یا هاست لینوکس از زود وب تهیه نمائید.

جهت ایجاد Cron Jobs در cPanel مراخل ذیل را انجام دهید.

۱. پس از ورود به سی پنل می بایست گزینه “Cron Jobs” را انتخاب نمائید.

۲. در قسمت “Cron Email” در صورتی که مدنظر داشته پس از اجرای هر کرونی به شما گزارش داده شود می توانید آدرس میل خود را جهت این امر قرار دهید و در انتها بر روی گزینه “Update Email” کلیک نمائید.در صورتی که آدرس ایمیل در این بخش وارد نکنید، گزارشات به ایمیل آدرس پیشفرض cPanel ارسال خواهند شد.


در صورتی که تعداد زیادی ایمیل ارسال شود ممکن است میل سرور در اسپم لیست قرار بگیرد،لذا پیشنهاد می گردد این مورد را غیرفعال نمائید.جهت غیرفعال سازی می بایست طبق دستور ذیل در انتها دستور cron job که ایجاد می کنید این مقدار را  /dev/null 2>&1 قرار دهید.مثال:

/usr/local/cpanel/bin/is_script_stuck /dev/null 2>&1

۳. حال جهت ایجاد Cron Jobs می بایست فیلدهای مورد نظر، فاصله ای را که می خواهید cron job را در آن اجرا کنید از منوهای مناسب انتخاب کنید یا مقادیر را در کادرهای متنی وارد کنید و سپس در انتها بر روی گزینه “Add New Cron Job” کلیک نمائید.

– Common Settings : می توانید ک بازه معمول با باز کردن این قسمت استفاده کنید. این سیستم تنظیمات مناسب را در جعبه متن Minute ، Hour ، Day ، Month و Weekday برای شما تنظیم می کند و یا می توانید به صورت دستی ساعت و دقیقه و روز را به صورت دلخواه انتخاب نمائید.

– Command : آدرس اسکریپت یا همان cron job ی که مدنظر دارید اجرا شود را وارد می کنید.به طور مثال:

php -q /home/USERNAME/public_html/cron.php

به جای Username می بایست یوزر سی پنل خود را جایگزین نمائید.
فایل cron.php اسکریپت است که کد را در آن به طور مثال قرار داده ایم.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *