به زود وب خوش آمدید

نحوه فعال کردن SSL در وردپرس هاست لینوکس

مدیر سایت مدیر سایت
۲۸ بهمن ۱۳۹۹
۰
16596
نحوه فعال کردن SSL در وردپرس هاست لینوکس

نحوه فعال کردن SSL در وردپرس : آیا می خواهید وردپرس را از HTTP به HTTPS منتقل کنید و گواهی SSL را در وب سایت خود نصب کنید؟ ما درخواست های زیادی در این زمینه دریافت کرده ایم زیرا گوگل اعلام کرده است که مرورگر Chrome از ژوئیه ۲۰۱۸ شروع به علامت گذاری همه دامنه های بدون SSL به عنوان ناامن می کند. در این مقاله ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه در وردپرس هاست خود را از HTTP به HTTPS منتقل کنید.

HTTPS چیست؟

HTTPS یا Secure HTTP یک روش رمزگذاری است که ارتباط بین مرورگر کاربران و سرور شما را ایمن می کند. این کار شنود اتصال را برای هکرها دشوارتر می کند.ما هر روز اطلاعات شخصی خود را با خرید آنلاین از وب سایت یا ورود به سیستم با دامنه های مختلف به اشتراک می گذاریم.

برای محافظت از انتقال داده ها ، باید یک اتصال ایمن ایجاد شود.این زمانی است که SSL و HTTPS وارد می شوند.جهت اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله HTTPS چیست؟ مراجعه نمائید.

 

جهت فعال کردن SSL در وردپرس هاست لینوکس در ابتدا می بایست پس از ثبت دامنه و خرید هاست از طریق کنترل پنل میزبانی SSL خود را حال رایگان و یا در صورت خرید گواهی نامه SSL را فعال نمائید.

 

جهت فعال کردن SSL در کنرل پنل های هاست لطفا به مقاله فعال سازی SSL در دایرکت ادمین و فعال سازی SSL در Cpanel مراجعه نمائید.


در این مقاله چندین روش جهت فعال کردن SSL در وردپرس توضیح داده شده است.لازم به ذکر است نیازی نیست تمامی روش ها را انجام دهید. اگر به طور مثال از روش شماره ۱ استفاده کردید و سایت به درستی از HTTP به HTTPS ریدایرکت شد نیازی نیست روش های دیگر انجام شود.

نحوه فعال کردن SSL در وردپرس هاست لینوکس

۱. در ابتدا می بایست وارد پنل مدیریتی وردپرس شوید،سپس از قسمت “تنظیمات” گزینه “عمومی” را انتخاب نمائید.

نحوه فعال کردن SSL در وردپرس هاست لینوکس

۲. حال در قسمت “نشانی سایت (URL)” و “نشانی وردپرس (URL)” می بایست پروتکل http را به https تغییر دهید.در انتها بر روی “ذخیره تغییرات” جهت اعمال کلیک نمائید.

آموزش فعال سازی ssl در وردپرس و تبدیل آدرس های وردپرس به https

فعال کردن SSL در دیتابیس از طریق PHPMyAdmin

۳. پس از ورود به PHPMyAdmin روی نام دیتابیس مورد نظر کلیک کنید تا لیست Table ها باز شود،سپس روی جدول “wp_options” کلیک نمائید. لازم به ذکر است ممکن است که به دلیل تغییر پیشوند جداول در وردپرس این نام برای شما چیز دیگری باشد.حال دو رکورد به نام های “siteurl” و “home” مشاهده می کنید.

گواهینامه SSL در وردپرس

۴. جهت ویرایش این دو فیلد می بایست بر روی گزنه “Edit” کلیک نمائید.سپس پروتکل http را به https تغییر داده و در انتها بر روی گزینه “Go” کلیک نمائید.

فعال سازی SSL در وردپرس

فعال سازی SSL از طریق فایل htaccess.

۵. پس از فعال کردن SSL از طریق کنترل پنل و در صورتی که به صورت پیش فرض سایت از پروتکل http به https ریدایرکت نشد،می توانید از طریق ویرایش فایل htaccess و با قرار دادن کد ذیل در آن این مورد را برطرف نمائید.

RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *