به زود وب خوش آمدید

آموزش ثبت دامنه

مدیر سایت مدیر سایت
۸ مهر ۱۳۹۹
۰
5028
آموزش ثبت دامنه

آموزش ثبت دامنه در زود وب : نام دامنه نام وب سایت شماست. نام دامنه آدرسی است که کاربران اینترنت می توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. از یک نام دامنه برای یافتن و شناسایی رایانه ها در اینترنت استفاده می شود. رایانه ها از آدرس های IP استفاده می کنند که یک سری عدد است. با این حال ، به یاد آوردن رشته های اعداد برای انسان دشوار است. به همین دلیل ، نام دامنه ها به جای استفاده از آدرس های IP ، برای شناسایی نهادهای موجود در اینترنت ساخته و مورد استفاده قرار گرفتند.

 

 

جهت آموزش ثبت دامنه در زود وب طبق راهنمای ذیل عمل نمائید.


جهت مشاهده تعرفه و قیمتها دامنه ها بر روی تعرفه ثبت دامنه کلیک نمائید.

۱. در ابتدا می بایست وارد مسیر ذیل شوید.حال اگر از قبل در پورتال زود وب عضو شده بودید،کافی است آدرس میل و پسوردی که در زمان عضویت قرار داده بودید را در اینجا وارد کنید.در غیر این صورت بر روی گزینه “عضویت در پورتال” را کلیک نمائید.

https://portal.zoodweb.com/

 

آموزش ثبت دامنه در زود وب

 

۲. حال کافی است فیلدهای مورد نظر را پر کنید.حتما دقت داشته باشید از حروف فارسی استفاده نکرده و فقط به صورت انگلیسی باشد.در انتها بر روی گزینه “ثبت نام کنید” کلیک نمائید.

 

آموزش ثبت دامنه در زود وب

 

۳. حال پس از ورود در نوار بار منوها گزینه “دامنه ها” و از زیرمجموعه آن “ثبت دامنه جدید” را انتخاب نمائید.

آموزش ثبت دامنه در زود وب

 

۴. در صفحه ای که باز می شود کافی است نام دامنه به همراه پسوندی که مدنظر دارید را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمائید.اگر پیغامی به مانند تصویر تبریک گفته شد،پس دامنه آزاد و امکان ثبت وجود دارد در صورت اطمینان از نام دامنه انتخابی بر روی گزینه “افزودن به کارت” کلیک نمائید.پس از انتخاب افزودن به کارت می بایست بر روی گزینه “تکمیل سفارش” کلیک کنید.

آموزش ثبت دامنه در زود وب

 

۵. دراین مرحله DNS مورد نظر می توانید وارد کنید،اگر هنوز هاستی تهیه نفرموده اید می توانید همان DNS هایی که بصورت پیش فرض قرار دارد بماند و تغییراتی اعمال نکنید و فقط بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمائید.

آموزش ثبت دامنه در زود وب

 

۶. در این قسمت  اگر کد تخفیف دارید کافی است در قسمت مربوطه وارد کرده و سپس بر روی گزینه “معتبر سازی کد” کلیک کنید.در انتها بر روی گزینه “پرداخت نهایی” کلیک بفرمایید.

نحوه ثبت دامنه در زود وب

 

۷. در این قسمت اطلاعاتی WHOIS دامنه از شما سوال می گردد،منظور همان اطلاعاتی است که در زمان WHOIS گرفتن از دامنه نمایش می دهد.لازم است به چند نکته اشاره شود: می بایست از حروف انگلیسی استفاده نمائید وبه هیچ وجه از حروف فارسی استفاده نکنید، با توجه به تحریم کشور ایران اطلاعات ایران نمی بایست قرار دهید یا می توانید از اطلاعاتی که خارج از کشور دارید استفاده کنید در صورت عدم دسترسی به اطلاعات خارجی می توانید از اطلاعات fake دیگری که در گوگل بسیار می باشد استفاده نمائید.کافی است در گوگل کلمه “فیک آدرس” را تایپ کرده، تا سایتهایی که آدرس فیک دارند را به شما نمایش دهند.در انتها گزینه “شرایط سرویس را خواندم و موافقم.” انتخاب کرده و در انتها بر روی “تکمیل سفارش” کلیک نمائید.

نحوه ثبت دامنه در زود وب

 

۸. جهت پرداخت به صورت آنلاین کافی است بر روی گزینه “هم اکنون پرداخت کنید” کلیک کرده تا به آدرس بانک جهت پرداخت کلیک کنید.

 

نحوه ثبت دامنه در زود وب

 

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *